Wczytuję dane...

Pończochy do pasa to klasa

Pończochy do pasa to klasa

Pończochy noszone z pasem to niewątpliwy klasyk!!!
Noszone kiedyś i  noszone teraz. Zmienia się nieco moda, kroje pasów i zdobienia pończoch. Wynika to także z postępu w dziedzinie technologii produkcji tkanin i dodatków bieliźnianych. To on stwarza nowe możliwości. Tkaniny stały się bardziej trwałe, a jednocześnie delikatniejsze w dotyku i przyjemniejsze w noszeniu. Nici mocniejsze, a fiszbiny mniej odporne na zniekształcenia. Sposób produkcji tańszy i mniej energochłonny. Zdobienia bardziej wyrafinowane dzięki nowym metodom ich mocowania i tworzenia na materiale. Pończochy i pasy stały się przystępne cenowo i można się w nie zaopatrzyć praktycznie w każdym, nawet najmniejszym, butiku z bielizną i wyrobami pończoszniczymi. Nie są już wyłącznie dobrem luksusowym, a para pończoch nie spędza Ci snu z powiek - że się podrą, pozaciągają, trzeba je będzie oddać do repasacji. I już przed oczyma stają Ci kolejne koszty i wizja zakupu nowej pary jedwabnych pończoch, na które musisz odkładać swoje oszczędności. Ten obraz zmienił się w momencie wynalezienia w chemicznej firmie DuPont włókna nazwanego Lycra, które zostało opatentowane i jest zastrzeżonym znakiem towarowym.
Lycra (spandex,  elastan) to syntetyczne włókno charakteryzujące się dużą elastycznością odkryte w 1958 r. przez Josepha Shiversa. 
Teraz trudno sobie wyobrazić rajstopy i pończochy bez tego włókna. Oczywiście kupisz także pończochy z filanki, elastilu, strechu oraz jedwabiu, jednak są to produkty mniej popularne. Przede wszystkim ich trwałość jest zdecydowanie mniejsza, a te ostatnie dodatkowo potrafią sporo kosztować i być sporym obciążeniem dla przeciętnie zarabiającej osoby.