Wczytuję dane...

Skarpetki to taki element garderoby, który praktycznie jest Ci niezbędny.

Skarpetki to taki element garderoby, który praktycznie jest Ci niezbędny.

Skarpetki to taki element garderoby, który praktycznie jest Ci niezbędny.
Często odruchowo sięgasz po nie do szuflady nawet nie zastanawiając się, odruchowo ubierasz. Nie miałaś tak czasami, że pytasz się w myślach, jakie skarpetki mam dziś na stopach nie jesteś w stanie od razu odpowiedzieć. Po prostu wyciągnęłaś kolejną czystą parę, bo były Ci potrzebne. Szczególnie, kiedy zdarza się to w chłodne dni, gdy ubierasz botki lub kozaki albo sportowe buciki. Tak naprawdę jest Ci troszeczkę wszystko jedno, czy są one w paski, kropeczki, gładkie, kolorowe lub klasycznie czarne. Ważne, aby były świeże i bez dziurek ;). Oczywiście istotny też jest fakt, że powinny być wykonane z tkaniny, która będzie współpracowała ze stopami – da pożądany efekt (ogrzeje lub wręcz przeciwnie ;)) oraz pozwoli Twoim stopom na odpowiednie „oddychanie”. Jeśli choć w części poczułaś, że to, co napisałam przed chwilką, jest też Twoim udziałem to przeczytaj dalej. Chcę Ci podpowiedzieć, że skarpetki to coś więcej, coś, czym można się świetnie bawić, eksperymentować w modowych rejonach, a także idealnie dobrać do swoich konkretnych potrzeb. Nie musisz iść na żadne kompromisy, bo z pewnością znajdziesz model idealnie pasujący do Twoich upodobań. Może nawet i w naszym sklepie w dziale skarpetkowym. 

Sam opis rodzajów skarpetek, które możesz zakupić w sieci i sklepach stacjonarnych, to według mnie materiał na co najmniej doktorską rozprawę. Dlatego nie będę Ci opisywała teraz wszystkiego. W następnych blogowych kawałkach dotyczących skarpetek i stopek będę przemycała różne ciekawe informacje. Teraz tylko kilka zdań na temat.

Otóż: skarpetki w dużym uproszczeniu dzielą się na damskie, męskie oraz dziecięce. Kiedyś miałam wrażenie, że co to za różnica…. Szczególnie dotyczy to skarpetek męskich i damskich. Bo są panowie ze stopami o rozmiarach damskich (np. 40,41, itd.), więc teoretycznie i panie i panowie mogą sobie zamiennie nosić klasyczne modele w tych rozmiarach. Okazuje się, że to nie do końca w ten sposób wygląda, Wystarczy porównać stopę damską z męską o tym samym rozmiarze. Przede wszystkim panowie mają stopy szersze, dlatego skarpety dla nich produkowane automatycznie są szersze i u pań będą się wtedy zupełnie inaczej układać na stopach i mogą nie przylegać idealnie. To z kolei spowoduje dyskomfort, a przy dłuższym użytkowaniu nawet obtarcia i pęcherze. Przyznam, że są panie o szerszych stopach lub z problemami krążeniowo-żylnymi, opuchlizną. W takich przypadkach sugeruję wybór skarpetek damskich specjalnego przeznaczenia. Jest spory wybór wszelkich przeciwżylakowych, relaksujących, bezuciskowych skarpet dla pań; zarówno wykonanych z bawełnianych i bambusowych włókien, jak i cieńszych, typowo pończoszniczych tkanin. Będą o wiele lepiej zachowywały się podczas ich noszenia, a komfort i ich walory będą zdecydowanie mocniej wyeksponowane.

Kolejnym podziałem jest różnorodność ze względu na wzory i kolory. Od razu wspomnę rewelacyjny trend skarpetkowy, który utrzymuje się już od kilku sezonów, zarówno w modzie damskiej, jak i męskiej. Chodzi, rzecz jasna, o „skarpetki nie do pary”, a właściwie „do pary”, tyle, że każda skarpetka w parze jest inna. Łączy je, np. motyw przewodni (wzór, kolorystyka, przeznaczenie), jednak na pierwszy rzut oka wyglądają, jakby założyło się dwie inne skarpetki z innych par. Dla przykładu skarpetki „dla kawoszy”, gdzie wzory są różne, ale związane z kawą. Noszą je panie, szczególnie w casualowych lub sportowych zestawieniach. Natomiast panowie ukochali ten styl łącząc go z bardziej oficjalnymi outfitami, szczególnie z garniturami albo eleganckimi jeansami i marynarką. W tej skarpetkowej bitwie zdecydowanie należy się 1:0 dla naszych ( z reguły powściągliwych) panów. Brawo!!! Wracając do skarpetek bardziej klasycznych (co nie znaczy mniej zwariowanych) tu znajdziesz szaleństwo wzorów i kolorów. Nie będę przynudzała już o paskach, kratkach, abstrakcjach, kwiatkach, nawet dziełach mistrzów malarstwa światowego, które kawałkami trafiają na skarpetki. Również same kolory mogą Cię zachwycić, bo klasyczna czerń i niewinna biel to czubek góry lodowej. Dalej znajdziesz wszelkie kolory tęczy w milionie odcieni, więc dlaczego skarpetek nie dopasować kolorystycznie do ulubionych, lekko przetartych jeansów lub pięknego, krwiście czerwonego puchowego swetra, który tak często z przyjemnością narzucasz na siebie?

Skarpetki produkowane są z przeróżnych tkanin, o różnej grubości, splocie i fakturze. Od totalnie grubych, trekkingowych lub narciarskich, z dużym udziałem wełny, itp. , poprzez tradycyjne produkty z bawełną, skarpetki z lekko kryjącej mikrofibry, aż po cieniutkie jak mgiełka, pończosznicze skarpetki.

Na koniec napiszę jeszcze tylko, że skarpetki mają nie tylko ładnie wyglądać, ale, przede wszystkim, dobrze się nosić i służyć Tobie. Dlatego rozejrzyj się i poszukaj skarpet o specjalnym przeznaczeniu, np. bez ściągacza, z masażem pod stopami, itp.

Tak zaopatrzona możesz ruszać na podbój świata w skarpetkach, które pokochasz!!!